VİNTAGE EV DEKORASYONU

VİNTAGE EV DEKORASYONU

Vintage tarzı dekorasyonda geçmiş dönemlere ait objeler sıcak ve nostaljik bir atmosfer yaratmak için kullanılır. Günümüzde vintage dekorasyonda yalnızca eski eşyalar kullanılmıyor. Bunun yerine vintage eşyalar, modern eşyalar ile kombinlenerek daha çağdaş ve şık bir görüntü elde edilir.

Uçuk pembe, koyu yeşil, lacivert, kiremit rengi, hardal sarısı ve benzeri renk tonları. Modern zamanların en gözde ev dekorasyonu tarzlarından biri olan vintage tarzı ev dekorasyonu örneklerinde kullanılan renklerdir. Vintage tarzı görünümü dekoratif ürünlerle sağlayabileceğiniz gibi tüm mobilyalar, halı ve perdeler ile de sağlayabilirsiniz. Çizgili özellikle de zigzag desenli ince halılar, büyük desenli perdeler, koyu yeşil kadife koltuklar ve ahşap ön planda masalar vintage tarzı ev dekorasyonun olmazsa olmazlarından.

Son yıllarda farklı çizgisi ile dekorasyona meraklı olanların ilgisini çeken vintage dekorasyon örnekleri, rahatlığın ve sadeliğin öne çıktığı parçalardan oluşmaktadır. Gösterişin yerini insana huzur veren renklerin alması ile birlikte renkli ve samimi bir ev dekorasyonu kaçınılmazdır.

Ufak mobilyalar evin en şık köşesinde yer alırken, dönemlere ait pek çok aksesuar evin duvarları başta olmak üzere, pek çok alanı kaplar. Tül perde yerine kalın çiçekli kumaşlardan tercih edilen perdeler, koltuk ve sandalyelerde kullanılan çiçekli kumaşlarla sağlanıyor.

VİNTAGE DEKORASYON ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Bu tarz retro ile sıklıkla karıştırılan dekorasyon ürünleri, orta sehpalar, çiçeklikler, kitaplıklardan raflara kadar her ürünün yer aldığı dekoratif ürünlerdir. Koltukların yanında sandalyeler, masalar, çiçek saksılarını koymak için kullandığımız eşyaların hepsi dekorasyon ürünleridir. Çoğu konsept mağazalarında satılan vintage dekorasyon ürünleri yetmişlerde, seksenlerde evlerde kullanılan eşyalar ya da onlardan ilham alarak tasarlanmış ürünlerdir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir