ETKİLİ DEKORASYON VE OTURMA ODASI

ETKİLİ DEKORASYON VE OTURMA ODASI

Etkili Dekorasyon fikri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Oturma odası alanınızı tasarlamak ve dekore etmek söz konusu olduğunda seçenekler çok fazladır.

Bu hem heyecan verici hem de göz korkutucu olabilir! Uzun bir günün ardından dinlenmek için sakinleştirici ve rahat bir şeyler mi istiyorsunuz, yoksa konukları düzenli olarak ağırlamak için yeterli oturma alanına sahip güçlü ve parlak bir şey mi istiyorsunuz?

Film izlemek ve dinlenmek için elverişli küçük şirin bir yuva arıyor ya da alanınızın bir hevesle arkadaşlarınızı ve ailenizi almaya hazır olmasını istiyorsanız, herkes için en havalı oturma odası fikirlerinden bazılarını bir araya getirdik.

Ev tipleri ve yaşam tarzları. Tam olarak ne tür bir oturma odasının tarzınıza uygun olacağını netleştirmek istiyorsanız okumaya devam edin. İşte Etkili Dekorasyon için fikirler;

Etkili Dekorasyon

1.Ruh Hali Panosu Oluşturun

Herhangi bir odanın çeşitli parçaların toplamı olduğunu unutmayın, bu yüzden elinizden geldiğince çok öğe içeren bir ruh hali panosu oluşturmaya çalışın. 

Boya renklerini seçerken, odanızın yönünü (kuzey, doğu, güney, batı) düşünün,  bir dergide veya arkadaşınızın evinde gördüğünüz bir renk odanızda yanıt vermeyebilir, bu nedenle örnekleme önemlidir, deneyin ve büyük renk örnekleri boyayın. Tüm doğal ışık koşullarında renk geçişlerinin nasıl olduğunu görmek için günün farklı saatlerinde duvarların arasında dolaşabilirsiniz.

2.Çok Amaçlı Mobilyaları Tercih Edin

Çok amaçlı mobilyalardan yararlanmak size fazla avantaj sağlayacaktır. Özellikle yaşam alanı küçük olanlar için bu tür mobilyalar çok önemli. 

Hem güzel hem de çok işlevli mobilyalar seçin böylece size daha az’a mal olacak çünkü oturma odanıza çok fazla mobilya almanıza gerek yok.

3.Etkili Dekorasyon İçin Temiz Hatları Hedefleyin

Bir ev tasarlamanın en sevilen yollarından biri de, temiz çizgiler ve daha minimalist bir yaklaşım kullanmaktır.

Modaya uygun büyük dekor öğeleri trende girip çıktıkça, mobilya parçalarına kadar temel geometrik tasarımlar her zaman mevcuttur.

Binaların kendileri, işlevsel olmalarını sağlayacak, genellikle temiz düz çizgiler gerektirecek ve bunu tasarım öğelerinde ve mobilyalarda taklit ederek zamansız ve asla modası geçmeyecek bir görünüm yaratacak şekilde tasarlanmalıdır.

4.Siyahları ve Grileri Düşünün

Genellikle korkulan veya utanılan bir tasarım seçimi olsa da, siyah veya gri tasarımları evinizde harikalar yaratabiliyor. 

Estetik olmayan bir bakış açısından, siyah veya daha koyu dış cepheler, daha açık bir renkten daha fazla güneşi ve sıcaklığı emer, bu da kış aylarında potansiyel olarak daha düşük bir ısıtma faturası anlamına gelir. 

İç mekanlar söz konusu olduğunda, siyahlar veya koyu griler kullanmak, küçük kusurları ve evde birikebilecek bazı kirleri gizlemeye yardımcı olabilir. 

Tamamen siyah bir eve tamamen bağlı değilseniz, kapılara, pencerelere ve diğer dekoratif öğelere koyu renk vurgular kullanmak, hoş koyu renkleri tamamen içeri girmeden birleştirmenin bir yolu olabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir