Dar Alanlarda Ofis Tasarımı

Dar Alanlarda Ofis Tasarımı

Küçük ofislerde pratik alanları kullanarak hem şık hem de işlevsel bir dekorasyon stili yaratmanın pek çok yolu var. Küçük alanlar, doğru mobilyalar tercih edildiğinde olduğundan daha geniş gözükebilir ve daha işlevsel kullanılabilir.

Dar mekanlarda pratik çözümler ile hem estetik hem de fonksiyonel bir dekorasyon yaratmanın pek çok yolu vardır. Dar mekanlar doğru çözümlemeler ve kullanılan mobilyalar tercih edildiğinde olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz.

Alanı doğru kullanırken, kendi dekorasyon zevkine ve stiline uygun bir ofis dekorasyonu yaratmak için önerilerimize göz atabilirsin.

İşte merak ettiğiniz o çözümlemeler…

1.Duvarlarınızı Açık Renklerle Boyayın

Açık renklerin odayı daha büyük , koyu renklerin ise daha küçük hissettirdiği bilinen bir gerçektir. Parlak ve hafif duvarlar daha yansıtıcıdır, bu da ofisinizi daha açık hissettirir. Bu, doğal ışığın yarattığı etkiden yararlanmaya yardımcı olur. Daha koyu renkler ise ışığı emer ve bir odayı daha küçük hissettirir.

2. Ofis İçin Aydınlatma Çok Önemlidir

Ofisinizde doğal ışığa izin vermek , iç mekanı açarak daha büyük görünmesini sağlar. Ancak, yeterli doğal ışığınız yoksa endişelenmeyin. Çünkü tavan lambası veya masa lambası gibi aydınlatma armatürlerini kullanarak bazı yaratıcı efektler ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, doğal ışığa erişiminiz varsa, büyük pencerelerden ev ofisinize getirmek, ofisinizi dış mekana anında bağlayabilir ve alanınızı daha büyük gösterebilir.

3. Aynalar Alanınızı Daha Büyük Gösterebilir

Aynalar harikalar yaratır ve küçük ofisinizi daha büyük hissettirir. Bir odak noktası kullanarak , derinlik yanılsaması elde etmek için aynalarınızı ona doğru çevirin. Ayrıca aynalar hem yapay hem de doğal ışığı yansıtarak ev ofisinizi gündüz ve gece daha parlak hale getirir. Ayrıca, ışığı bir odaya derinlemesine yansıtarak daha büyük görünmesini sağlarlar.

4. Mobilya Düzenlemenizi Yeniden Düşünün

Bildiğiniz gibi bazen mobilyalar çok fazla yer kaplayabilir. Sehpa olarak kullanabileceğiniz ofis dolapları veya oturma veya ayakta iş istasyonu görevi gören ayakta çalışma masası gibi çok işlevli mobilyalar kullanarak bunu önleyebilirsiniz .

Bir duvara daha büyük mobilyalar yerleştirmek, açık alanı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Mobilyalarınızı ev ofisinizin boyutuna uyacak şekilde ölçeklendirin ve yolları kapatmaktan kaçının. Ayrıca, ofisinizin manzarasını mobilya veya aksesuarlarla engellemekten kaçının çünkü bu, ofisinizin sıkışık görünmesine neden olabilir.

5. Dağınıklığı Sınırlayın

Çok fazla eşyaya sahip olmak bir ofisi sıkışık hissettirebilir. Ancak eşyalarınızı düzenli ve gözden uzak tutmak, ofisinizi düzenli ve açık hissettirebilir. Böylece, darmadağın bir ofis, daha küçük bir ofise eşittir.

Duvarlarınıza çok fazla resim yerleştirmekten kaçının. Aslında, bir büyük resim, bir grup küçük resimden daha iyi sonuç verir.

6. Depolama için Dikey Alan Kullanın

Depolama üniteleri ve dolapları satın alırken dikey düşünün. Mümkünse tavana kadar. Tavana kadar uzanan ofis depolama sadece ofisinizi düzenli tutmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla belge ve diğer ofis malzemelerini barındırdığı için ofisinizi de temiz tutar.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir