Çocuk Odası Tasarımı

Çocuk Odası Tasarımı

Çocukken odanız nasıldı? Bu renkli, yaratıcı ve inkar edilemez derecede havalı mekanlar gibi olmadığını tahmin ediyoruz. Bu son derece şık çocukların yatak odaları, mantıklı düzenleme, ilham verici fikir dersleridir. Daha spesifik bir şey mi arıyorsunuz? Erkek çocuk odası , kız odası ve bebek odası dekorasyonu için harika fikirlerimize göz atın.

Alanı Verimli Kullanın

İster küçük bir oda ister büyük bir hayal gücü ile çalışıyor olun, çocuğunuzun alanından en iyi şekilde yararlanmak mutlak bir gerekliliktir. Bunu çekmeceli baza veya ranza modelleri ile yapabilirsiniz. Böylece ekstra depolama alanına sahip olursunuz.

Depolamayı Arttırın

Oyuncaklarından, oyunlarından ve kitaplarından sürekli değişen çeşitli boyutlardaki gardıroplarına kadar çocuklar pek çok şeyle gelir.

Dağınıklığı gidermek için yardıma mı ihtiyacınız var? Kancalar, duvara asılı kitap rayları, yatak altı saklama kasaları ve yerleşik depolamalı mobilyalar harika seçeneklerdir ve depolama alanınızı ikiye katlayabilir .

Görselde ki ikili dolabın gösterdiği gibi, çocuğunuzun dolabına ikinci bir korkuluk takmak da depolama potansiyelinizi genişletmenin kolay bir yoludur.

Siyah, Beyaz, Ahşap

“Rahatlamak, oynamak ve hayal kurmak için eğlenceli bir yer” olarak tanımlanan bir çatı katındaki bu siyah beyaz yatak odası , özel mobilyaları ve aydınlatma ile geleneksel spor temasına şık bir bakış getiriyor. 

Kuğu Şarkısı

Aynı çatı katındaki kız odası, hafif ve havadar bir beyaz ve allık paleti ile elde edilen büyülü ve rüya gibi bir estetiğe sahiptir. Ayrıca  el yapımı bir kuğu duvara vurgu yapıyor.

Duvar Kağıdı

Desenli duvar kağıdı, bu çocuk yatak odasına benzersiz bir dokunuş katıyor. Sizde çocuklarınızın odasına bu şekilde hareket katabilirsiniz.

Çocuklarınız için Çalışma Alanı Yaratın

Alanınız varsa, çocuk dostu bir çalışma alanı şarttır. Çocuğunuza renklendirecek ve yaratacak bir yer sağlamak, onu sadece meşgul etmekle kalmayacak, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel gelişimine de yardımcı olabilir. Çocuğunuz büyüdüğünde, çalışmak ve ödev yapmak için sessiz bir yer sunan kişisel bir çalışma alanı kullanışlı olabilir.

Onlara Her Şeyden Uzaklaşabilecekleri Bir Alan Verin

Hepimizin zaman zaman uzaklaşmaya ihtiyacı var. Bir okuma köşesi , kaliteli yalnız zaman geçirmek için mükemmel bir yerdir ve küçük çocuğunuzu iyi bir kitapla kıvrılmaya teşvik etme avantajına sahiptir!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir