DEKORASYON FİKİRLERİ

DEKORASYON FİKİRLERİ

Yeni bir eve taşınmak hayatın en büyük zevklerinden biri olabilir, ancak özellikle dekorasyon söz konusu olduğunda, aynı zamanda bir belirsizlik zamanı da olabilir. Kişisel stil anlayışınızı yansıtırken mekanınızın en iyi şekilde görünmesini nasıl sağlarsınız? Bunu iyi yapın ve sonunda rahat ve mutlu bir yuvaya kavuşacaksınız. Kötü bir şekilde yaparsanız, asla hoş bir bütüne dönüşmeyen karmakarışık bir mobilya, kumaş ve boya rengiyle karşılaşacaksınız. Küçük bir planlamayla ve profesyonel iç mimarların kullandığı adımları izleyerek çok daha büyük bir başarı şansına sahip olacaksınız.

MOBİLYA MAĞAZASINDAN BAŞLAMAYIN

Boş bir eviniz var diye panik içinde alışverişe gitmeyin. Evet, bir kanepeye ihtiyacınız var. Ama örneğin pembe çizgili parçayı sadece mağazada beğendiğiniz için, ölçü almadan, odanın geri kalanını düşünmeden seçerseniz, takılıp kalırsınız. Odanın geri kalanı o kanepenin etrafına inşa edilecek ve alan için çok büyükse sonsuza kadar garip görünecektir. 

Bir ölçüm bandı ve bir not defteri ile donatmak istediğiniz odadan başlayın. 

EVİNİZİ RAHATLIK İÇİN DEKORE EDİN

Rahat oturma odası fikirleri aramak için pek çok iyi neden vardır. İster sonbahar gelip çattı ve içeride sıcak, rahatlatıcı bir alanda bulunma ihtiyacı hissettiğiniz için, isterse evinizin yoğun bir iş hayatından bir sığınak olmasını istediğiniz için olsun, bir evi rahat göstermenin birçok yolu vardır .

En etkili olanları oda rengi fikirleridir ; topraksı veya baharat tonlarındaki odalar için renk kombinasyonları sunmak ve bunları doğal veya dokunulabilir dokularla birleştirmek. 

AYNA EKLEYİN

Şöminenizin üzerine büyük bir ayna yerleştirin veya koridorunuzda, giriş yolunuzda veya yatak odanızda olsun, başka bir boş duvar alanı ayırın. Sadece iyi görünmekle kalmayacak, aynı zamanda odayı daha büyük ve daha parlak hissettirecek.

KİTAP OKUMAYI SEVİYORSANIZ

İyi bir sehpa kitabına karşı koyamıyorsanız , koleksiyonunuza yeni bir tane getirin. Veya bunları evinizin çeşitli yerlerinde bulundurursanız, yeni bir görünüm için yığınlarınızı yeniden düzenlemeniz yeterlidir. 

BİR RAF ÜNİTESİNE DEKOR TAKIN

 

Duvarlarınızda sanata yer kalmadı mı? Sorun değil. Bir raf ünitesine tablolar ve apliklerden bitkilere ve yer imlerine kadar her şeyi asın. İşte size süreç boyunca rehberlik etmesi için sanatın kitap raflarına nasıl asılacağına dair ipuçları içerir.

DEPOLAMA VE ORGANİZASYONA ÖNCELİK VERİN

Şehir evlerini yenileme ve yeniden şekillendirme deneyiminde, alanın verimli kullanılabilen ve yerleşik depolamayı dahil etmek büyük önem taşır. ‘Bu depolamayı çift amaçlı veya çok işlevli hale getirebilirseniz, daha da iyi. Yukarıdaki oda, altında geniş bir depolama alanı saklayan bir pencere kenarı ile buna gerçekten iyi bir örnektir.’

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir